HIZLI BAĞIŞ
HIZLI BAĞIŞ YAP
Aylık Bağış

YETİMLERE DESTEK

Anasayfa
ARROW

Online Bağış

YETİMLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜR

       

Peygamberimiz (sav) şöyle buyurmuşlardır: “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır". (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)

Yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılamak ve bakımlarını üstlenmek için sürekli bir destek sağlamayı hedefliyoruz. Unicef’e göre 0-17 yaş arasında anne ve babasını kaybeden her çocuk yetim olarak adlandırılıyor. 21. Yüzyılda yaşanan savaşların, zorunlu göçlerin ve afetlerin gerisinde 400 milyondan fazla çocuğun yetim kaldığı tahmin ediliyor. Acil durumlarda ilk anda ulaşılamayan çocuklar kimi zaman çocuk istismarcılarının, organ mafyalarının ya da fuhuş çetelerinin eline düşüyor, kimi zamanda zorlu yaşam koşullarının altında herhangi bir gözetimden uzakta yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Yetim çocukların yaşadığı psikolojik zorlukların tarifi ise mümkün değil.

Biz Osmanlı Mirasını İhya ve Koruma Derneği olarak dünyanın birçok farklı coğrafyasında yetim kardeşlerimizin yanındayız, yetim çocuklara sahip çıkmak, bakımlarını üstlenmek, acılarını hafifletmek, okulda devamlılıklarına katkıda bulunmak ve aileleri üzerindeki yükü azaltmak için maddi, sosyal ve eğitsel olarak onlara yardım ediyoruz. Proje kapsamında yetimlerin; eğitim ödenekleri, yurt masrafları, gıda masrafları, kırtasiye masrafları, kıyafet masrafları, ders kitapları ve sağlık masrafları gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gelin sizde bir yetimin yüzünü güldürün.

 

Sponsorluk: 500 TL