HIZLI BAĞIŞ
HIZLI BAĞIŞ YAP
Aylık Bağış

ZEKAT VE SADAKA

Anasayfa
ARROW

Online Bağış

AZ SADAKA ÇOK BELAYI DEF EDER

 

Bir buğday düşsün diye sofraya bir başak yüzünü döner semaya. Başak tohumdur en başta. Toprağa düşer, suya kavuşur, yavaş yavaş arzdan arşa boy gösterir. Büyüdükçe dolar içi birken yüz olur. Demez ben bir başıma yeterim. Doldukça başı eğilir. Gün gelir kendinden gelen buğdaylar toprağa düşer onlarda yüzlerce buğdaya erişir.

Mallarını Allah yolunda infak edenlerin örneği yedi başak bitiren, her bir başakta yüz tane bulunan bir tek tanenin örneği gibidir. Allah, dilediğine kat kat arttırır. Allah (ihsanı) bol olandır, bilendir. (Bakara 261)

Bir başakken yüzlercesi olmak için ne duruyoruz? Kırk buğdayın kırkını infak eden Hz. Ebubekir’i neden örnek alamıyoruz? Gelin kırk buğdayınızın bir tanesini kardeşiniz için infak edin.

Bizler Uluslararası Osmanlı Mirasını ihya ve Koruma Derneği olarak inanç ve değerlerimizin bize öğrettiği şekilde; ihtiyaç sahibinin kimliği, dini, mezhebi ve ırkı ne olursa olsun ona yardım ederek  herşeyden önce insan olduğumuzu hatırlatmak ve insanı yaşat ki devlet yaşasın politikasıyla hareket ediyoruz. Bu nedenle hangi coğrafyadan, hangi milletten ve hangi dinden olduğuna bakılmaksızın sizlerden gelen zekat, fitre ve sadaka yardımlarını ulaşabildiğimiz mağdur ve muhtaç herkese ulaştırıyoruz. Derneğimize bağışlayacağınız zekat, fitre ve sadakalar Türkiye’de daha fazla çocuğun kışın üşümemesi, Yemen’de daha fazla insana uzanan şefkat eli, Arakan’da açlıkla boğuşan bir ailenin akşam yemeği, Suriye’li bebekler içinse daha çok mama demek.

Uluslararası Osmanlı Mirasını İhya ve Koruma Derneği’ne yapacağınız zekat, fitre ve sadaka bağışları aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelerin barınma, giyim, gıda ihtiyaçlarında, çocukların eğitimlerini sürdürmelerinde, muhacir kardeşlerimize ev sahipliğinde, acil ve gerekli durumlarda yemek, çadır, temiz su dağıtımında kullanılacak, mağdur kardeşlerimiz için bir umut olacaktır.